EZ-T15C-FSH Touch Screen Glass Panel Repair
- Model
- EZ-T15C-FSH
Item specifics
- Touch screen tapes
- Resistance touch screen
- Size
- 15 inch
- Brand
- EZAutomation
- Product Line
- EZTouch HMI Series
- Supply
- EZTouch HMI Touch Digitizer Glass Front Overlay
- Warranty
- 365 Days
- Shipping
- 2-4 workdays
- Part Number
- EZ-T15C-FSH
Review
Description
EZAutomation EZ-T15C-FSH Protective Film HMI Panel Glass Replacement Repair
Order each part separately is available
Specifications:
| Brand: | EZAutomation |
| Brightness/Life: | 400 nits/75,000 hours |
| Enclosure: | NEMA 4, 4X (indoor) |
| Product Line: | EZTouch HMI |
| Touch Size: | 15" |
| Display View Area: | 12.02”x9.01” (305.28 x 228.96mm) |
| Display Type: | TFT Color |
| Power supply: | 24 V DC |