EZ-T10C-FSH Touch Panel EZ-T10C-FSH Touch Screen Repair
- Model
- EZ-T10C-FSH
Item specifics
- Touch screen tapes
- Resistance touch screen
- Size
- 10.4 inch
- Warranty
- 365 Days
- Brand
- EZAutomation
- Product Line
- EZAutomation EZTouch HMIs Series
- Supply
- EZTouch HMIs Protective Film Touch Screen
- Part Number
- EZ-T10C-FSH
- Shipping
- 2-3 workdays
Review
Description
EZAutomation EZTouch HMIs EZ-T10C-FSH Touch Panel Front Overlay Replacement
Order each part separately is available
Specifications:
| Agency Approval: | Ul, cUL, CE |
| Display Resolution: | 800 x 600 pixels |
| Model Number: | EZ-T10C-FSH |
| Product Line: | EZAutomation EZTouch HMIs |
| Touch Size: | 10" |
| Brand: | EZAutomation |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Power Supply: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -25 to 65℃ (-13 to 149℉) |