EZW-T15C-EM EZW-T15C-EP Front Overlay Touch Screen Repair
- Model
- EZW-T15C-EM EZW-T15C-EP
Item specifics
- Touch screen panel type
- Resistance touch screen
- Warranty
- 365 Days
- Brand
- EZAutomation
- Size
- 15"
- Warranty
- 365 Days
- Product Line
- EZ Windows HMI Series
- Supply
- EZ Windows HMI Front Overlay Touch Digitizer Glass
- Shipping
- 2-4 workdays
- Part Number
- EZW-T15C-EM EZW-T15C-EP
Review
Description
EZAutomation EZ Windows HMI EZW-T15C-EM EZW-T15C-EP Protective Film HMI Panel Glass Replacement
Order each part separately is available
Specifications:
| Brand: | EZAutomation |
| Brightness/Life: | 400 nits/75,000 hours |
| Enclosure: | NEMA 4, 4X (indoor) |
| Product Line: | EZ Windows HMI |
| Touch Size: | 15" |
| Display View Area: | 12.02" x9.01"(305.28 x 228.96mm) |
| Display Type: | w/Built-in Anti-glare |
| Power supply: | 24 V DC |