EZC-T15C-E Touch Screen Panel Glass
- Model
- EZC-T15C-E
Item specifics
- Touch screen tapes
- Resistance touch screen
- Size
- 15 inch
- Brand
- EZAutomation
- Warranty
- 365 Days
- Product Line
- EZTouch HMI Series
- Supply
- EZTouch HMI Touch Digitizer Glass Front Overlay
- Shipping
- 2-4 workdays
- Part Number
- EZC-T15C-E
Review
Description
EZAutomation EZC-T15C-E HMI Panel Glass Protective Film Replacement Repair
Order each part separately is available
Specifications:
| Brand: | EZAutomation |
| Brightness/Life: | 400 nits/75,000 hours |
| Enclosure: | NEMA 4, 4X (indoor) |
| Product Line: | EZTouch HMI |
| Touch Size: | 15" |
| Display Color: | 16.2M colors |
| Display Type: | TFT Color |
| Power supply: | 24 V DC |