FT-AS00-10.4AS TOPCON KB-50S HMI Touch Screen Replace
- Model
- FT-AS00-10.4AS TOPCON KB-50S
Item specifics
- Brand
- VICPAS
- Warranty
- 365 Days
- Supply
- FT-AS00-10.4AS TOPCON KB-50S Touch Panel
- Shipping
- 2-4 workdays
- Part Number
- FT-AS00-10.4AS TOPCON KB-50S
- Display Size
- 10.4"
- Product Line
- TOPCON
Review
Description
FT-AS00-10.4AS TOPCON KB-50S Touch Digitizer Glass Replacement
Specifications:
The table below describes the parameters of the FT-AS00-10.4AS TOPCON KB-50S Touch Screen HMI Parts.
| Brand: | VICPAS |
| Operating Humidity: | 5-95% (non-condensing) |
| Display Resolution: | 640x480 pixels |
| Product Line: | TOPCON |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| Display Size: | 10.4 inch |
| Display Type: | TFT LCD |
| Touchscreen: | Resistive, analog |
| Power Supply: | 12VDC or 24VDC |
| Storage Temperature: | -20 °C ~ +60 °C |